کرکره برقی

کرکره برقی

در دهه های گذشته برای محافظت بیشتر از مغازه ها, فروشگاه ها, پارکینگ و… از کرکره فلزی دستی استفاده می شد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ظاهر و اجزای کرکره تغییر کرد. از تغییرات آن می توان به تیغه های آلمینیومی, پلی کربنات و… اشاره کرد.

شرکت درسان جام با بیش از ۲۰ سال سابقه در تولید و اجرای انواع شیشه سکوریت, شیشه لمینیت, پارتیشن شیشه ای, کرکره برقی آماده اجرای پروژه های شما عزیزان با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن می باشد.

 

کرکره برقی

در زمان خیلی دور مغازه دارها از درب های چوبی برای درب استفاده می کردند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و به منظور امنیت بیشتر از کرکره های آهنی به عنوان یک درب محافظ استفاده می شد. این کرکره ها توسط چوب هایی به نام ” چوب کرکره ” به پایین کشیده می شد و برای بالا بردن کرکره هم باید آنرا به سمت بالا حل داده می شد.

برای کرکره های کوچک این امر کار راحتی بود اما اگر عرض کرکره زیاد بود آنگاه صاحب مغازه برای بالا و پایین آوردن کرکره باید زحمت بسیاری را تحمل می کرد. برای حل این مشکل باید در بازه های زمانی مختلف در قسمت لولای کرکره از روغن های صنعتی استفاده می شد.

این امر باعث شد تا به مرور کرکره مغازه ها به صورت پنجره ای درآید این امر وزن تمام شده کرکره را کم  می کرد اما همچنان مشکل پا برجا بود و در کنار آن چون این کرکره ها به صورت پنجره ای بود امنیت هم پایین می آمد و برای رفع آن مغازه دارها نیاز به آن داشتند که پشت کرکره را توری های آهنی بزنند.

بعد از گذشت سال ها تکنولوژی استفاده از کرکره برقی ابتدا در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و به مرور زمان در ایران هم از کرکره برقی مورد استفاده قرار گرفت. کرکره برقی اولیه با کرکره های امروزی بسیار متفاوت بود . موتوری که بر روی آن نصب می شد صدای بسیار بالایی داشت که در هنگام بالا و پایین رفتن کرکره تولید می شد.

در کنار آن تیغه های کرکره برقی اولیه از نظر مقاومت بسیار ضعیف بودند و با یک دیلم و کمی زور بازو به راحتی شکسته می شد. با استفاده از موتورهای اینورتر کم صدا مشکل اول تا حدودی برطرف شد. اما مشکل دوم همچنان پا برجا بود . برای رفع آن تولید تیغه کرکره های آلومینیومی مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

کرکره برقی مغازه

بسیاری از افراد هنوز هم از کرکره دستی یا معمولی استفاده می کنند.

دلیل این افراد برای این امر شک داشتن به کارایی و امنیت کرکره برقی مغازه است؛

که فکر می کنند کرکره های قدیمی بهتر عمل می کنند. در کرکره های دستی در قسمت تحتانی کرکره مغازه دو عدد قلاب در طرفین قرار دارد تا با چهار چوب تراز شود و جا قفلی کرکره را به آن قلاب بزنند؛ اما در کرکره برقی شما چنین چیزی را نمی بینید. کرکره برقی از لحاظ امنیت بسیار قدرتمند است که نیازی به قفل زدن نیست و موتور کرکره به عنوان قفل عمل می کند. شما هر چقدر هم قوی باشید نمی توانید کرکره را تکان دهید.

این نوع کرکره تنها با ریموت اصلی خود به حرکت در می آیند.

با توجه به دهنه مغازه و ارتفاع آن از انواع مختلفی از تیغه و موتور می توانید استفاده کنید. در صورتی که عرض دهنه از ۳۰۰ سانت و ارتفاع دهنه از ۳۵۰ سانتی متر بیشتر باشد بهتر است از موتور ساید استفاده گردد.

 

 

کرکره پارکینگ

در کشور های به روز دنیا برای تمام کارخانه, کارگاه ها, سوله ها, پارکینگ و.. برای ورودی درب‌ها، تقسیم‌بندی سالن‌ها و امنیت و سرعت عبور و مرور ماشین‌های سنگین و صنعتی از درب‌های کرکره برقی استفاده می‌شود.

کرکره برقی صنعتی بخصوص کرکره سوله روشی مناسب برای جلوگیری از اتلاف انرژی در فضاهای صنعتی است. همچنین در نصب کرکره پارکینگ برای یک درب کنترلی که درب کاملاً باز یا بسته‌شده از جک‌ها کمک می‌گیرند که وقتی جک برای باز و بسته شدن درب حرکت می‌کند در حین حرکت توسط عامل حسگر می‌فهمد که جک به انتهای مسیر رسیده، پس جک را متوقف می‌کند.

در کرکره فروشگاه به دلیل مواد اولیه استفاده‌شده و مقاومت بسیار بالایی که در برابر ضربه دارد، نسبت به تیغه سایر کرکره‌ها از قیمت نسبتاً بالاتری برخوردار است، ولی در مقابل دارای ویژگی‌های خاصی است. قیمت کرکره معمولی همانند سایر کرکره‌ها با توجه به متراژ و قطعات مورد استفاده تعیین می‌شود.

با توجه به این‌که تنوع در انتخاب کرکره پارکینگ بسیار زیاد است، درسان جام راهنمایی است برای انتخاب صحیح شما.

 •  در نصب و اجرا انواع کرکره پارکینگ نوع موتور و تیغه آن تفاوتی ندارند.
 •  انتخاب مناسب و دارای ایمنی بالا برای کرکره سوله از اولویت‌های صنعت‌کاران است

 از نکات مهم و فنی انتخاب کرکره پارکینگ:

 1.   برای ایمنی بیشتر نصب حس‌گر
 2.   استفاده از تیغه محکم در سایزهای بزرگ حتی برای درب کرکره سوله

 

کرکره برقی

 

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره معمولی در ابتدا بسیار پاین تر از نوع برقی آن به نظر می رسد ولی به دلیل معایبی که دارد در طول زمان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.نوع برقی با داشتن مزیت های بسیار که ذکر شده از نظر ایمنی و اقتصادی نسبت به قیمت کرکره معمولی مغازه بسیار مقرون به صرفه می باشد. برای داشتن کرکره مناسب با کیفیت بسیار بالا می توانید با کارشناسان درسان جام در تماس باشید. کارشناسان ما در تمام ساعات پاسخ گوی شما عزیزان بوده و تمام اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

برای دریافت اطلاعات در مورد قیمت کرکره و مشاوره‌ی رایگان برای خرید و انتخاب، با کارشناسان درسان جام در تماس باشید.

قیمت کرکره به عوامل مختلفی مانند موارد زیر بستگی دارد :

 • نوع تیغه‌ی انتخابی
 • مدل موتور کرکره
 • تجهیزات جانبی بکار برده شده
 • هزینه‌ی اجرت
 • ابعاد کرکره و…

 

کرکره شفاف | کرکره پلی کربنات

کرکره شفاف همان کرکره برقی پلی کربنات شفاف می‌باشد که در گفتار عامیان میان اهالی فن به نام کرکره شفاف نیز شناخته می‌شود. تیغه‌های پلی کربنات به دلیل شفافیت و نوع جنس تیغه‌ها به نام کرکره شفاف نیز نامیده می‌شود. طبق تعاریفی که در ابتدای متن به آن اشاره شد کرکره شفاف دارای مقاومت بسیار بالا و زیبایی خاصی می‌باشد، که از آن می‌توان به‌عنوان پوشش و جلوگیری از عبور سارقان استفاده کرد و در ایجاد نما و جذابیت فروشگاه بسیار تأثیرگذار می‌باشد.

کرکره برقی پلی کربنات شفاف به‌صورت یک‌تکه نیست. بلکه این نوع کرکره به‌صورت تکه‌های پانل پلی کربنات به ابعاد و ضخامت خاص به‌صورت آجری کنار یکدیگر قرار می‌گیرند که برای استحکام بیشتر بین پانل تیغه‌ها، لوله یا زواری قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی آن‌ها ضخامت تیغه‌ها می‌باشد که در این حالت دو نوع کرکره پلی کربنات شفاف داریم.

 

موتور کرکره برقی

 

انواع موتورهای کرکره برقی

اصولا این محصول در ۲ نوع تیوبلار و ساید موجود می‌باشد، موتور تیوبلار برای مکان‌هایی با تردد کمتر و با عرض و طول کوچک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصولا این نوع موتور در داخل لوله نصب گردیده و نمای خود موتور قابل مشاهده نمی‌باشد. در داخل این موتور سنسور حرارتی وجود دارد که در صورت باز و بسته شدن بیش از حد کرکره، موتور خاموش گشته و تا زمان خنک شدن قابلیت استارت خوردن ندارد و به همین جهت برای مکان‌های با تردد بالا گزینه خوبی به نظر نمی‌آید.

موتور ساید کرکره برقی

موتورهای ساید به‌عنوان موتورهای صنعتی شناخته می‌شوند و برای ترددهای بسیار بالا و کرکره‌هایی که وزن زیادی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتورهای ساید مجهز به سیستمی است تا در هنگام سقوط احتمالی کرکره، از افتادن آن جلوگیری کند. موتور کرکره برقی در دو نوع ups و معمولی در بازار موجود می‌باشد. نوع معمولی موتور سانترال دارای زنجیر دستی می‌باشد تا در صورت قطع برق امکان بالا و پایین بردن کرکره وجود داشته باشد. نوع ups دار موتور سانترال علاوه بر زنجیر، دارای سیستم برق اضطراری برای بالا و پایین بردن کرکره برقی در هنگام قطع برق هست. موتور ساید کرکره برقی مناسب برای تیغه‌های پلی کربنات شفاف و غضروف دار و برای مکان‌هایی با تردد بالا توصیه می‌شود.

موتور ساید از قوی‌ترین موتورهای کرکره برقی می‌باشد که برای دهانه بازشو عریض با وزن تیغه‌های بسیار بالا مناسب می‌باشد. موتور ساید موجود در درسان جام از بهترین نوع می‌باشد که دارای

 • موتور ساید ۵۰۰ نیوتن با باتری و بدون باتری
 • موتور ساید ۳۰۰ نیوتن می‌باشد که قیمت موتور کرکره برقی ساید متغیر است.

می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت موتور کرکره برقی ساید و همچنین قیمت نصب و تحویل کرکره برقی با بخش فروش درسان در تماس باشید. قیمت موتور کرکره اتوماتیک به موارد زیادی بستگی دارد. موتور ساید و موتور تیوبلار داری تفاوت قیمت می‌باشند و بسته به وزن تیغه قیمت گذاری می‌شوند. اضافه نمودن باتری به مدار موتور کرکره، شامل هزینه می‌شود که به صورت جداگانه نسبت به موتور، محاسبه می‌گردد.

موتور ساید :

 •  مناسب برای میزان تردد بالا
 •  مناسب برای کرکره‌های سنگین وزن
 •  در صورت خرابی نیازی به مونتاژ کل کرکره نیست و موتور از بیرون قابل تعویض و تعمیر می‌باشد
 •  دارای سیستمی که در صورت خرابی کرکره از افتادن ناگهانی آن جلوگیری می‌کند.
 •  گران‌تر از موتور تیوبلار

 

کرکره برقی پارکنیگ

 

موتور سانترال کرکره برقی

امروزه کرکره‌های نصب‌شده به‌صورت برقی می‌باشند که کارکرد کرکره اتوماتیک به دلیل نصب موتور بر روی کرکره می‌باشد. موتورهای مختلفی در صنعت کرکره موجود می‌باشد. به دلیل تنوعی که در مدل موتورها موجود می‌باشد اغلب افراد به دنبال یافتن پاسخ این سؤال که موتور سانترال کرکره برقی چیست، می‌گردند. همان‌طور که از نام آن پیداست موتور سانترال (سنترال) موتور کرکره مرکزی می‌باشد که در مرکز شفت قرار می‌گیرد. در ادامه به معرفی کامل موتور سانترال و مزایا و معایب آن می‌پردازیم.

موتور سانترال

موتور سانترال کرکره برقی در مرکز شفت کرکره برقی قرار می‌گیرد و به دلیل قرارگیری در مرکز شفت، موتور مرکزی سانترال نامیده می‌شود. موتور سانترال کرکره برقی در مقایسه با دیگر موتورهای کرکره برقی از سرعت بالایی درحرکت کرکره‌ها ایجاد می‌کند. در نصب موتور سانترال  کرکره برقی باید فنربندی شفت کرکره انجام شود؛ و به همین دلیل نصب آن مشکل و هزینه بالاتری نسبت به موتور تیوبلار و ساید دارد. بیشترین کاربردی که موتور ساید دارد نصب بر روی کرکره‌های قدیمی و اتومات کردن این کرکره‌ها می‌باشد.

مزایای موتور کرکره برقی سانترال|معایب موتور کرکره برقی سانترال

 • حرکت سریع و روان کرکره
 • دارا بودن خلاص کن و عملکرد سریع و آسان در زمان قطع برق
 • قابلیت نصب بر روی کرکره های قدیمی و تبدیل به کرکره اتومات
 • بالا بودن هزینه نصب و دشوار بودن نصب موتور
 • در صورت نیاز به تعمیر کل شفت کرکره برقی باید باز شود و امکان تعمیر جداگانه موتور وجود ندارد.
 • در صورت نصب اشتباه موتور موجب خط افتادن بر روی تیغه های کرکره می شود.
 • بالا بودن هزینه نصب، تعمیر و نگهداری

 

موتور تیوبلار کرکره برقی

موتور تیوبلار جزو موتورهای پرکاربرد برای کرکره برقی می‌باشد که از کیفیت خوبی برخوردار است.

موتورهای تیوبلار برای کرکره‌هایی با عرض دهانه بازشو کم و خانگی بیشتر مورد استفاده است.

اندازه موتورهای تیوبلار در مقدار ۱۴۰nm تا ۳۲۰nm ارائه می‌شوند.

موتور تیوبلار کرکره برقی با عرض قطر ۵۹ میلی‌متر در صورتی که قطر شفت آن ۸۰ میلی‌متر هست مناسب برای کرکره‌های خانگی می‌باشد، موتورهای تیوبلار صنعتی با قطر ۲ میلی‌متر که قطر شفت کرکره برقی ۱۱۰ میلی‌متر باشد، مناسب برای کرکره‌های صنعتی می‌باشد.

 

مزایای موتور تیوبلار کرکره برقی|معایب موتور توبلار کرکره برقی

 • مناسب برای مکان های کوچک
 • اشغال کم فضا در محل نصب
 • پایین بودن قیمت موتور توبلار
 • دارا نبودن به سیتم ups و استفاده از خلاص کن در مواقع  قطع برق
 • محدودیت در تردد و تحمل وزن کم
 • برای تعمیر موتور باید کل کرکره پایین کشیده شود تا بتوان به موتور دسترسی پیدا کرد و آن را تعمیر کند
 • در صورت آسیب دیدن گیربکس کرکره به یک باره سقوط می کند.

موتور تیوبلار به دلیل کوچک بودن و تحمل وزن کمتر به سایر موتورها مناسب برای کرکره‌های خانگی و عرض بازشو کم دهانه می‌باشد.

از جمله موتورهای پرکاربرد در بین سایر موتورها به دلیل مزایا و قیمت کمتر آن می‌باشد.

در این بازه زمانی با تورم پیش‌آمده، با توجه به تغییر نرخ دلار و هم‌راستا با آن امکان تغییر قیمت موتور تیوبلار نیز وجود دارد و متغیر است. البته باید گفت که شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها ازجمله قیمت موتور تیوبلار با کارشناسان فروش درسان جام تماس بگیرید.

 

کرکره برقی مغازه

 

اصول نگهداری کرکره برقی

نگهداری صحیح از کرکره برقی موجب می شود تا کارایی کرکره افزایش یابد.

نگهداری از این نوع کرکره عموما کاری بدون هزینه است.

نکاتی که باید در نگهداری کرکره به آن توجه کرد :

 • ریموت کنترل را نباید در زیر تابش آفتاب، ضربه، شرایط متنوع جوی و… قرارداد.
 • شستشوی کرکره باید به‌گونه‌ای انجام شود که از ورود آب به داخل موتور و رسیور جلوگیری شود.
 • نباید وزن اضافی به کرکره وارد کرد.
 • از کارکرد موتور به‌صورت مکرر و بیش از سه بار بدون وقفه خودداری کنید، چون این کار موجب فعال شدن مکانیزم حرارتی موتور و افزایش دمای موتور می‌شود.
 • در حالتی که باز و بسته شدن کرکره به‌صورت ناتمام چندین بار به‌صورت متوالی انجام شود موجب به هم خوردن زمان مدار رسیور می‌شود که در این حالت باید، سرویس و تنظیم مجدد ریموت و رسیور را انجام داد.
 • از هل دادن، آویزان شدن، وارد کردن فشار و ضربه، به کرکره خودداری کنید.
 • در مسیر حرکت رول کرکره و داخل ریل نباید مانعی وجود داشته باشد.
 • در صورت قطع برق از سیستم خلاص کن استفاده شود، دستگیره خلاص کن دور از دسترس افراد متفرقه قرار بگیرد.
 • ریل و لاستیک تیغه انتهایی کرکره برقی تمیز و عاری از هرگونه زباله و گردوخاک باشد تا مانع بسته شدن کامل درب نشود.
 • کرکره برقی‌هایی که نیاز به روغن‌کاری دارند باید سالی یک یا دو بار گریس کاری شوند. کرکره‌های بلبرینگی نیازی به روغن‌کاری و گریس ندارند.

 

 

کاهش صدای کرکره برقی

دلایل زیادی برای این‌که چرا کرکره‌های برقی حین کار می‌توانند صدای فراوانی ایجاد کنند وجود دارد:

 • اگر آهن‌کشی کرکره به‌درستی انجام نشود ناشاقول باشد و ریل‌ها بر روی مکانی نامناسب نصب شود.
 • اگر صفحه پلیت ها در یک راستا نباشند، موجب صدای ناهنجار می شود.
 • استاندارد نبودن قالب تیغه ها در فرآیند تولید.
 • استفاده از تیغه های کرکره که در وزن های مختلف ولی در یک رول استفاده شوند.
 • جمع شدن خاک و گرد و خاک در بین تیغه های نر و ماده

مواردی که می‌توان برای رفع صدای کرکره برقی انجام داد:

 • از تراز بودن محل نصب اطمینان حاصل کرده و در صورت ناترازی می بایست مشکل را حل کرد.
 • تبدیل قطر لوله از هشت به یازده تا حدودی صدای کرکره را رفع می کند، زیرا هر چه شفتی کرکره در اطراف آن رل می‌شود و قطورتر باشد، درگیری تیغه‌های کرکره کمتر خواهد شد.
 • شستن تیغه‌ها و همین‌طور شستن محل اتصال تیغه‌ها به یکدیگر با آب و مواد شوینده از مواردی دیگر برای کاهش صدای کرکره برقی است.

کرکره برقی

تفاوت کرکره برقی پلی کربنات و کرکره برقی آلومینیومی

تفاوت شاخص کرکره های پلی کربنات و آلمینیومی به شرح زیر است

 • تیغه کرکره پلی کربنات دارای مقاومت بسیار بالاتری نسبت به کرکره آلومینیومی دارد.
 • به دلیل استفاده از زوارهای آلومینیوم در بین تیغه‌های پلی کربنات استحکام بالاتری نسبت به کرکره آلومینیومی دارد.
 • دمای ذوب آلومینیوم بالاتر از کامپوزیت پلی کربنات می‌باشد ولی به دلیل خاصیت شعله گریزی و ضد حریق بودن پلی کربنات در برابر آتش‌سوزی بسیار مقاوم می‌باشد.
 • کرکره پلی کربنات به دلیل شفافیت، خاصیت نمایش فضای داخلی را در طول شبانه‌روز دارد درحالی‌که کرکره آلومینیومی در زمانی که فروشگاه‌ها و اماکن تعطیل باشند، به‌طور کامل درب ورودی را می‌پوشاند.

 

روش کد دادن به ریموت کرکره برقی

کرکره برقی ابزاری است که به عنوان محافظ برای امنیت بالا استفاده می شود.

از کرکره برقی به عنوان یک درب برقی با عکس العملی سریع تر و استفاده راحت تر کاربرد دارد. کرکره برقی دارای ریموتی است که عمل فرمان به موتور کرکره را صادر می کند جهت بالا و پایین کردن تیغه های کرکره است.

ریموت کرکره برقی انرژی خود را توسط باطری تامین می کند.

روش کد دادن به ریموت کرکره کار سختی نیست برای انجام این کار ابتدا کاور دور رول را برداشته در موتور دکمه ی ریست وجود دارد (از دکمه ای بزرگ که برای بعضی از آنها کلمه riset هک شده) به مدت ۳۰ ثانیه نگه می داریم سپس چراغ ریست روشن و خاموش می شود. حال برای کپی کردن ریموت اصلی و ریموت خام را در مقابل هم قرار دهید و هر کدام از دکمه های ریموت را به مدت ۵ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید تا کپی شود.

برای هر دکمه این کار باید یک بار انجام شود.

کددهی ریموت کرکره برقی

 

تغییر قفل ریموت کرکره اتوماتیک

در حالت عادی وقتی دسته‌کلید خود را گم می‌کنید، ترس و دلهره زیادی بر شما حاکم می‌شود و ممکن است به افراد زیادی مشکوک شوید. در این حالت شما پس از طی فرآیندی طولانی و هزینه‌بردار، باید قفل قدیمی را تعویض نمایید و کلیدهای جدیدی را سفارش دهید و دست ساکنین منزل برسانید. در هر بار گم کردن کلید، شما مجبورید این روند را تکرار نمایید. اما اگر درب شما از نوع درب اتوماتیک و یا کرکره اتوماتیک باشد، شما می‌توانید هر لحظه قفل ریموت خود را تغییر دهید. چون می‌توانید با استفاده از دسترسی‌هایی که در این محصول و ریموت ها تعریف‌شده رمز و فرکانس‌ها را تغییر دهید. شما می‌توانید در صورت گم کردن ریموت خود، تمام دسترسی‌ها را عوض کنید.

نحوه ست کردن ریموت به کرکره

برای کددهی ریموت به کرکره اتوماتیک چه کاری باید انجام داد؟

در صورتی که می خواهید برای ریموت کرکره اتوماتیک ساختمان کد دهی نمائید،

ابتدا این جمله را می توان عنوان کرد که برای کرکره اتوماتیک ما به دو صورت می توانیم این اصولا ست کردن ریموت به درب های کرکره ای به ۲صورت می باشد:

 • کددهی از طریق کلید بر روی برد
 • کددهی ریموت از طریق دیپ سویچ های ریموت و برد

جهت کد دهی ریموت ابتدا درب برد را باز کنید کلیدی به نام LERN و یا code را پیدا کنید و کلید را ۲ ثانیه فشار داده و رها کنید. یک چراغ LED کوچکی در داخل برد روشن می شود. بعد کلید روی ریموت را ۲ ثانیه فشار داده و رها نمایید، چراغ LED روی برد شروع به چشمک زدن می کند و کد دهی ریموت را اعلام می کند. هر تعداد که ریموت داشتید می توانید به همین طریق ریموت ها را به درب کد دهی نمایید.

 

بالا بردن کرکره برقی بدون برق | خلاص کن کرکره برقی

مراحل خلاص کن کرکره برقی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا برق دستگاه را قطع نمایید.
 • در صورتی که قفل آویز در کرکره شما نصب شده است، خلاص کنید.
 • اگر از موتور ساید استفاده می نمایید (موتور ساید، موتوری است که از بیرون کرکره مشخص است) زنجیری روی تمام موتور ها نصب شده است، زنجیر موجود در موتور را به پایین رها کنید و با کشیدن یک سمت زنجیر به پایین تیغه ها به پایین کشیده می شوند، سرعت بالا و پایین رفتن تیغه بسیار کم است پس می بایست صبر داشته باشید.
 • اگر از موتور تیوبلار استفاده می نمایید (موتور تیوبلار داخل لوله نصب می شود و مشخص نیست) می بایست آچار مخصوص آن را داشته باشید و به همان ترتیب در قسمتی از موتور، آچار که شبیه آچار آلن می باشد را داخل محفظه مشخصه گذاشته و بچرخانید.

 

بهترین نوع کرکره برقی

بهترین نوع کرکره باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • تیغه ها از نوع آلومینیوم فابریک ۶۰۶۳ باشد.
 • تیغه ها از نوع ۲ پل با حداقل وزن ۶ کیلوگیرم در هر متر مربع باشد.
 • از قوطی های آهن رنگ شده فابریک استفاده شده باشد.
 • ترجیها از ریل آهنی و یا ریل آلومینیوم سخت شده استفاده شده باشد.
 • در داخل ریل ها حتما از درزگیرهای مخصوص استفاده شده باشد.
 • ترجیهاً از موتور ساید به دلیل قدرت بالا و سهولت در خدمات استفاده شود.
 • موتور ساید در داخل کاور مخصوص نصب شود.
 • از جا قفلی های با قابلیت ماکرو سوییج استفاده شود.
 • تیغه انتهایی کرکره ۱۰ سانت، صاف و دارای نوار باشد.

 

خرید, نصب و اجرا کرکره برقی

برای خرید کرکره برقی به موارد زیر توجه فرمایید.

 1. اولین موردی که باید بررسی شود این موضوع می باشد که کرکره مورد نظر خود را بر اساس چه موضوعی خریداری می کنید و از این رو می توانید انتخاب درست تری رو انجام دهید. کرکره را برای امنیت می خواهیم استفاده کنیم و یا برای زیبایی و برای تمامی این موارد می توانیم انتخاب درست را انجام دهیم.
 2. باید در نظر گرفت که چقدر برای ما مهم است که تیغه های مورد استفاده در کرکره ضد سرقت و ضد برش باشد و با توجه به این موضوع و بررسی تمام تیغه های موجود در بازار انتخاب درست را انجام دهیم.
 3. کرکره در درب ها، پنجره‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر، چه با کاربرد صنعتی و چه خانگی با اشکال مختلف می توانیم استفاده کنیم.

شرکت درسان جام نماینده برتر کارخانجات آذرجام با بیش از ۲۰ سال سابقه, آماده نصب و اجرای انواع کرکره برقی در پروژه های شما می باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی و خرید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند.

درسان جام انتشار :1397/07/30 بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ 5491

نظرات
 1. با تشکر از توضیحات مفید و زحمت و تعهدی که بروز داده اید. سپاس ، سپاس. پر رونق باشید.

  پاسخ

دیدگاه شما

( الزامي )
( الزامي )
( الزامي )